Skip to content
1903

1903

Daha on dört yaşındaki genç Richard Hellmann’ın yemeğe duyduğu sevgi mahalle pazarında bir çırak olarak çalışırken gelişmeye başlamıştı. Ancak New York'a taşınana kadar gerçek hayaline ulaşamadı.

1913

1913

Richard, iki şarküteri sahibinin kızı olan eşi Margaret ile orada tanıştı. 1913'te Richard ve Margaret dükkan kurma hayallerini gerçekleştirdiler ve Hellmann's Şarküteri doğdu.

1920

1920

Daha sonraları doğum yerimiz haline gelecek olan şarküteri kapılarını New York'un tam kalbinde; Columbus Bulvarı, Manhattan’da açtı. Daha sonra Richard efsanevi mayonezini üretmeye başladı. Kavanozlar, nihai kremsi dokuyu ve tadını yaratmak için seçilen malzemelerin lezzetli bir karışımıyla doluydu. Ve böylece Hellmann’s Mayonez doğdu.

1925

1925

Eşi Margaret’ı de yanına alarak tarifini mükemmel haline getirdi, yetmedi daha da mükemmelleştirdi. Onlar için olabilecek en iyi mayonez buydu. Müşterileri de farklı düşünmüyordu. Ürettiği şeyle gurur duyan Richard, en iyi ürünlerinin etrafına kalitenin simgesi olarak mavi bir kurdele bağladı. Bu mavi kurdele, bugün yaptığımız her şeyde bulunmaya devam ediyor.

2017

2017

Hellmann’s’ın lezzeti dilden dile çok uzaklara ve çok geniş bir alana yayıldı. Ve rekor denilebilecek bir sürede şaşmaz lezzetiyle Hellmann’s dünyanın 1 numaralı* mayonezi haline geldi.

*Kaynak: Uluslararası Euromonitor Araştırması, 2017

 
%100 KAFESSIZ YEMLEME

%100 KAFESSIZ YEMLEME

Dünya çapında her yıl bir sürü mayonez üretiyoruz. Bu da çokça yumurta kullandığımız anlamına geliyor. Kafessiz yemleme konusundaki kararlılığımız, kelimenin tam anlamıyla milyonlarca tavuğun yaşam kalitesinde büyük fark yaratıyor. Yani kullandığımız tüm yumurtaların kafessiz tavuk yumurtası olarak üretildiğini söylemekten gurur duyuyoruz.

KULLANDIĞIMIZ YAĞ KAYNAKLARININ SORUMLULUĞU

KULLANDIĞIMIZ YAĞ KAYNAKLARININ SORUMLULUĞU

Çiftlik seçimimiz onların nasıl mahsul aldıklarıyla başlar. Yağ tedarik ettiğimiz çiftliklerin arazilerini gelecek nesiller için korumaları ve sorumlu tarım uygulamaları yapmaları için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz.

 
SÜRDÜRLEBİLİR DOMATESLER

SÜRDÜRLEBİLİR DOMATESLER

Ketçap domatesten yapılır. Biz de domatesin en iyisini kullanırız. Ama her zaman inandığımız şey, en güzel tatlı domateslerin iyi bir yerden geldiğidir. Bu sebeple ketçaplarımızın tamamının sürdürülebilir tarımla yetiştirilen domateslerden yapılması konusunda kararlıyız. Genelde bu şekilde yetiştirilen domateslerin daha kaliteli olmaları yanında, doğayı da gelecek kuşaklar için korur.

ÖDÜLLÜ ÇİFTLİKLER

ÖDÜLLÜ ÇİFTLİKLER

Görevimiz ve amacımız sorumlu tedarikciliği bütün sektör için standart haline getirmek. Bu da bütün çiftçilerimizin kendi sürdürülebilirliklerini izleme ve bunu daha da arttırmak için çalışmak zorunda olmaları, bunun icin de toprakları nasıl kullandıkları ya da karbon ayak izlerini nasıl azaltabilicekleri konusu da dahil. anlamına geliyor.